top of page

Cestování, největší investice do sebe.

Život není jen práce. Mimochodem, „když se stane práce Vašim koníčkem, již nikdy nebudete muset pracovat“ (Conficius). Naše společná myšlenka je obohacovat se při cestování do míst, které Vám dají nový pohled na vnímaní světa, společnosti, na vztahy atd. Já osobně, a naši klienti často při konzultacích, si rádi povídáme o zážitcích z našich cest. Snažíme se podporovat i naše zaměstnance v cestování a jejich rozvoji.


Dovolená je velice důležitá, a měla by se vybrat celá, než kouskovat po celý rok. Pokud u nás někdo má záměr cestovat měsíc po světě, je to pro nás příjemná zpráva a rádi každého podpoříme. Víme, že jeho práci musíme zastat, ale vrátí se nám člověk plný elánu a zážitků. Přinese nám nové informace, zkušenosti a to jsou všechno moc cenné věci. Spousta lidí říká, že to nejde. Hledejte cestu, jak dosáhnout svůj cíl, než hned na začátku svůj plán vzdát.


Když něco chceme, musíme něco obětovat, investovat. Nemluvím jen o financích, ale o něčem cennějším. O čem? Co třeba čas. Váš čas je cenný, ale investice do něj se vrátí. Při mém cestování jsem získal spoustu přátel po celém světě. Podíval jsem se díky přátelství na místa, které bych neviděl a nejsou v žádném průvodci. Cestování, objevování a poznávání je velkou investicí, která Vás posune v chápání hlavně sama sebe. Jistě spousta lidí má dnes strach cestovat do některých míst. Čím to je, že když se vydáte na místo, které v médiích je na pohled nebezpečné, a vy po příjezdu poznáte pravý opak? Možná tím, že obyčejné věci nás až tak nezajímají. Jistě jsou destinace, kde je riziko vysoké, ale jde o kontakt s místními.


Já osobně jsem se vydal do Nigérie v době občanské války. Samozřejmě, že to chce plánovat a mít informace, proto jsem se kontaktoval s přítelem, který studoval v ČR a po studiu se vrátil zpět do Nigérie. Nejen, že naše komunikace byla v mém rodném jazyce, ale dověděl jsem se vše z oblasti, ve které jsem cestoval, a věděl jsem co mě čeká. Můj přítel mě provedl svoji zemí a já jsem měl to štěstí poznat Nigérii z jiného pohledu a ne jako turista. Mé tři týdny mě stálo šest měsíců příprav, které ale stály za to. Určitě si položíte otázku na finance. Pokud plánujete a víte, že opravdu cestovat chcete, vše je levnější. Vezměte si příklad letenky. Když budu chtít letět zítra do Milána, letenka stojí cca 3000,-Kč. Pokud plánuji, vím že stejná letenka v předstihu se pohybuje kolem 280,-Kč.


Tak je to i s cestováním na místa, které máte jako sen. Cestujte, poznávejte a obohacujte se zážitky, budete šťastní a dostanete nové pohledy na svět! Pokud tyto řádky čtou naši klienti, je jim jasné, kdo z našeho týmu tento článek napsal. Chcete znát odpověď? Zkuste nám napsat Váš typ a my Vám to rádi prozradíme. Máte otázky k cestování? Zkuste napsat a pokud budeme moci pomoci, rádi Vám informace dáme. Přejeme mnoho krásných cest do Vašich vysněných destinací a hlavně šťastných návratů domů.

bottom of page