Pavel

Lektor školení, 

metrolog,

odborný poradce pro oblast automotiv

Jsem rád, že mám možnost se touto cestou s Vámi podělit o můj příběh - jak jsem se dostal k ISO normám a co mi ISO normy dávají. V roce 1995 jsem hledal práci přes úřad práce a nastoupil do zahraniční společnosti, která je dodavatelem do automobilového průmyslu. Tato společnost byla v ČR nová a hledala nové lidi. Měl jsem to štěstí se podílet na jejím zrodu v ČR. Dostal jsem se do oddělení kvalitypodílel jsem se na certifikaci ISO/TS 16 949. Byl jsem úplný nováček, a byl jsem plný elánu. Velkou devizou této společnosti byla podpora zahraniční matky. Poznal jsem myšlení lidí ze západní Evropy, kde byla demokracie dál než u nás. Naučil jsem se přemýšlet jinak než My zde v ČR.

V této společnosti jsem se rozvíjel 9 let a poznal jsem, že ISO funguje jen, když má podporu vedení a majitelů společnosti. Jsem praktik a tak chápu, že někdy je těžké dodržovat zásady ISO a vždy záleží na rozumném vyhodnocení. Po 9 letech jsem z této společnosti odešel, i když jsem měl dobré místo, příjemný plat, a co považuji za nejdůležitější je podporu nejen vedení, ale všech zaměstnanců ve firmě. Důvodem mého odchodu byla má seberealizace. Již jsem neměl možnost se více vzdělávat, poznávat. Cítil jsem, že bych zde neměl rozlet a další možnost vzdělávání. Společnost každoročně obhájila ISO certifikát a zdokonalovala se. Odchod z dobrého zaměstnání postihl i můj osobní život.

Šťastně jsem se rozvedl, protože má žena nechápala mé rozhodnutí. V tento okamžik jsem udělal asi nejlepší rozhodnutí v mém životě, a úspory jsem věnoval do cestování po světě. Poznával jsem exotická místa ve světě a zamiloval si Asii, kde jsem strávil několik měsíců. Je zvláštní, že i zde jsem se potkával s ISO normou. Stává se běžně, že když se objevíte v malém městě, kde jsou staré budovy, rozbourané domy, domy z hlíny, tak najednou se nad tím vším rozléhají rozsáhlé průmyslové zóny, které jsou nové a moderní a často mají na sobě nápisy, že jsou to firmy, které mají ISO. Evropské firmy, a nejen ty, zde staví své výrobní závody, a samozřejmostí je, že se nechávají certifikovat ISO normami. Toto cestování mě obohatilo ve směru životních priorit.

Po necelém roce jsem se vrátil zpět do ČR. Neměl jsem práci a popravdě ani jsem nehledal. Setkával jsem se s přáteli a vyprávěl jim o mém cestování. Spousta přátel bylo i z mých pracovních kontaktů a tak jsem dostával pracovní nabídky. Nechtěl jsem se nikde vázat a tak jsem vzal první zajímavou práci jako poradce pro francouzskou společnost, která získala zakázku ve společnosti ŠKODA – AUTO. Zde jsem poradoval 6 měsíců v oblasti metrologie a 3D měření.

 

Po skončení tohoto projektu jsem vzápětí dostal nabídku od další velké společnosti, a to Bosch Rexroth. Zde byl požadavek na funkční systém ISO norem. Společnost byla certifikovaná ISO 9001, ISO 14001 a OHSAS 18001. Vzhledem k tomu, že to byla práce na 12 měsíců a času málo, navázal jsem spolupráci s externí poradenskou firmou. Poznal jsem práci poradců a navázal s nimi pracovní přátelské vztahy. Když se po roce schylovalo ke konci mé práce, dostal jsem dvě nabídky na práci. Jednou z nich bylo pokračovat v práci v této společnosti, a druhá byla právě od poradenské firmy, se kterou jsem rok pracoval. Uvědomil jsem si, že poradenství v ISO normách mě chytlo a hlavně je spojeno s neustálým vzdělávám.

Začal jsem poradovat. V roce 2007 padlo společné rozhodnutí vydat se společnou cestou a založit M Vision. Dodnes mě tato cesta obohacuje, našel jsem smysl práce, pracovat a setkávat se zajímavými lidmi, od každého kontaktu si odnést něco pro své obohacení, cestovat, mít svobodu,…

 

Má práce mě baví, a to vše díky našim zákazníkům, kteří se snaží naslouchat našim radám, a systém ISO neberou jako zátěž, ale podpůrnou cestu k cílům. Jsem rád, že na té cestě jim mohu ukazovat směr a vážím si jejich důvěry. Pokud I Vy jste na rozcestí a zvažujete zavedení ISO norem, budeme rádi, když nám dáte šanci ukázat Vám náš způsob práce a naše zkušenosti, a když se stanete našimi přáteli.

Váš

SPOJTE SE S NÁMI

Doručovací adresa 

PODNIKEJTE S NÁMI

DIČ: CZ6752271152, IČ: 75351056

Číslo účtu: 4674241001/5500

 Dolany 498,

783 16 Olomouc

 Ing. Marcela Štegrová

M Vision

©2017 by M Vision. Proudly created with love.