SPOJTE SE S NÁMI

Doručovací adresa 

PODNIKEJTE S NÁMI

DIČ: CZ6752271152, IČ: 75351056

Číslo účtu: 4674241001/5500

 Dolany 498,

783 16 Olomouc

 Ing. Marcela Štegrová

M Vision

©2017 by M Vision. Proudly created with love.

ISO 50001

Budoucnost je v energii.

 

Byl jsem požádán, abych napsal k této normě něco bližšího pro naše návštěvníky našich stránek. Hned co mě napadlo, je výše uvedený slogan. Ano, když si člověk uvědomí, že ten kdo dokáže efektivně hospodařit s energiemi, dokáže šetřit naši planetu a peníze. Tato norma není spasením, ale návodem, podmětem a instrukcí, jak efektivně využívat energie. Na začátku Vás čekají investice, ale zde, jako u jedné z mála norem, si můžete spočítat návratnost. Nehledejte v normě nové věci, jsou tam jen jak já říkám „ukazatele“ . Někdo zvolí přímí směr, jiný si vybere ukazatel směřující trochu oklikou, a jiný zvolí více směrů. Co si ukázat příklad...

Představme si město…večer...vše je osvětleno, protože město má veřejné osvětlení, a zde stojíme před otázkou, kolik město platí za energie. Věřte, že to jsou nemalé prostředky. Jak lépe šetřit?

 

Na trhu jsou technologie, které budete ve spolupráci s poradcem na tuto normu hledat. Takové, aby vyhovovali Vašim potřebám. Vrátím se ale k příkladu. Města mají hlavní ulice a ulice vedlejší, slepé, a další. Proč svítit ve vedlejší ulici nebo na konci ulice, kde ji nízká frekvence pohybu, tak jako na hlavní ulici.

 

Dnes už existují technologie které Vám umožní řídit i světlost svítidel. Jak řídit energie v kanceláři? Nebo ve výrobní hale? Tady je to snadné. Ten kdo nechce neřeší, a peníze utíkají. Ten kdo chce, hledá řešení a úspory. Tato norma Vám pomůže hledat, a od toho má své požadavky a ukazatele.